مطالب آموزشی

قیچی باغبانی چیست ؟ معرفی انواع آن

قیچی باغبانی چیست ؟ معرفی انواع آن
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

هرس کردن درختان یکی از فعالیت های کشاورزی است که دارای اهمیت بسیار زیادی است و برای رشد بیشتر و بهتر درختان هرس کردن آنها یکی از مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. قیچی های باغبانی از محصولاتی است که برای هرس کردن درختان از آن استفاده می شود و دارای انواع مدل است و هر کدام برای انواع شاخه درختان و گیاهان مناسب است.

برای انتخاب یک قیچی مناسب لازم است انواع قیچی های باغبانی را بشناسید و گزینه ای مناسب انتخاب کنید و از آن برای هرس شاخه های درختان از آن استفاده کنید و بهترین کارایی را برای شما داشته باشد که در ادامه این مطلب قصد داریم به قیچی های باغبانی و بررسی انواع آن بپردازیم.

قیچی باغبانی چیست و چه کاربردی دارد ؟

قیچی های باغبانی شکل مشابه قیچی های معمولی دارد و به گونه ای طراحی شده اند که با کمترین فشار به دست های شما بتوانید شاخه درختان را بچینید و آنها را هرس کنید.

این قیچی ها در انواع مدل وجود دارند و بعضی از آنها برای شاخه های نازک و بعضی دیگر برای شاخه های ضخیم مناسب هستند و می توانید با انتخاب درست آنها به راحتی شاخه درخت های خود را هرس کنید و به رشد بیشتر و بهتر آنها کمک کنید.

دسته این قیچی ها بیشتر به شکل دسته انبر دست شباهت دارد و نوک آن دارای دو شاخه قیچی است و با فشاری بسیار کم از دست هایتان می توانید حتی شاخه های ضخیم را به کمک یک قیچی با کیفیت بچینید.

معرفی انواع قیچی باغبانی

قیچی های باغبانی همانطور که می دانید در مدل ها و شکل های مختلف موجود می باشد و لازم است انواع آن را بشناسید تا بتوانید یک محصول مناسب خریداری کنید و برای هرس درختان خود از آن استفاده کنید.

قیچی باغبانی جغجغه ای | شاخه های ضخیم

یکی از مشکلاتی که بیشتر کشاورزان با آن مواجه هستند بریدن و هرس کردن درختانی با شاخه های ضخیم است که به یک قیچی مخصوص نیاز دارند تا به کمک آن این شاخه ها را هرس کنند.

بریدن شاخه های ضخیم به کمک قیچی های معمولی بسیار سخت و دشوار است چون نیروی زیادی برای بریدن نیاز دارد و خیلی زود شما را خسته می کند و انرژی کافی برای ادامه دادن نخواهید داشت.

این محصول به دلیل داشتن سیستم چرخ جغجغه ای می تواند با نیروی بسیار کمتر از دست شما شاخه های ضخیم را جدا کند و بدون خستگی و به راحتی می توانید درختانی که دارای شاخه های ضخیم هستند را به کمک آن هرس کنید.

معرفی قیچی باغبانی هرس + دسته بلند

این نوع قیچی یکی از بهترین انتخاب ها برای بریدن و هرس کردن شاخه های بسیار ضخیم تا قطر 5 سانتی متر می‌باشد و به دلیل دسته بلندی که دارد می تواند فشار بیشتری وارد کند و شاخه های ضخیم را به راحتی هرس کند.

دسته این نوع قیچی معمولا از 30 سانتی متر تا 1 متر وجود دارد و مزیت دیگری که دسته بلند آن دارد علاوه بر ایجاد فشار بیشتر، رسیدن دست به شاخه های بلند تر است و می توانید علاوه بر شاخه های ضخیم شاخه هایی در ارتفاع بالا نیز هرس کنید.

اگر به دنبال یک قیچی با کیفیت با قدرت برش بالا هستید که بتواند شاخه های ضخیم را به کمک آن هرس کنید بهترین انتخاب استفاده از این محصول است چون بدون ایجاد فشار زیاد روی دست شما می تواند شاخه های ضخیم و در ارتفاع بالا را هرس کند.

آشنایی با قیچی باغبانی شمشاد زن | هرس چمن و بوته

این نوع قیچی دارای ظاهری مثل یک قیچی معمولی با طول بسیار بیشتر است که دارای نوک قیچی بلند دسته های متوسط است و برای هرس کردن چمن ها از آن استفاده می شود.

از این قیچی با قدرت برش بالای آن می توانید برای هرس و شکل دادن به بوته ها و چمن ها استفاده کنید و بسیاری از بوته هایی که در پارک ها مشاهده می کنید و دارای شکل های متنوع هستند به کمک شمشاد زن ها ایجاد شده اند و می توانید به کمک آن شکلی یکدست و زیبا به بوته ها و پرچین ها بدهید .

این قیچی دارای قدرت برش بالایی است با کمترین فشار می تواند انواع بوته و گیاه را به کمک آن هرس کنید و به رشد زیباتر و بیشتر آن کمک کنید.

قیچی شارژی استاتال | STATAL قطر برش 3.5 سانت

نکاتی که قبل از خرید قیچی باغبانی باید به آن توجه کنید !

نکات زیادی برای انتخاب یک قیچی باغبانی با کیفیت و مناسب وجود دارد و شما به عنوان یک کشاورز که می خواهید گیاهان و درختان خود را هرس کنید و به رشد بیشتر آنها کمک کنید به یک قیچی مناسب و با کیفیت نیاز دارید که لازم است قبل از خرید قیچی به نکاتی توجه کنید.

یکی از مهم ترین نکاتی که در خرید قیچی های باغبانی لازم است به آن توجه کنید جنس نوک قیچی است که باید دارای بالاترین کیفیت باشد و از جنسی تهیه شده باشد که زنگ نند و قدرت برش آن پس از مدتی استفاده کاهش پیدا نکند.

دسته قیچی نیز یکی از موارد دیگری است که باید به آن توجه داشته باشید و باید به گونه ای باشد که بتوانید به راحتی آن را در دست خود بگیرید و با فشاری کم بدون فشار وارد شدن به دست هایتان از آن استفاده کنید.

وزن قیچی که از آن استفاده می کنید با سبک باشد و بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید چون اگر وزن آن زیاد باشد در دست گرفتن و هرس کردن شاخه درختان زیاد برای شما سخت و دشوار می شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *