مطالب آموزشی

علف زن پشتی بهتر است یا علف زن دوشی ؟

علف زن پشتی بهتر است یا علف زن دوشی ؟
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مرتب کردن گیاهان در فضای سبز ها و مزارع کشاورزی برای کشاورزان از اهمیت زیادی برخوردار است و یکی از وسایلی که برای این کار از آن استفاده می شود، علف زن است که برای حذف علف های هرز نیز از آن استفاده می شود.

زیبا و یکدست بودن گیاهان موجود در یک باغ از اهمیت زیادی برخوردار است و می تواند خاصیت هرس کردن گیاهان را نیز داشته باشد و این کار با استفاده از داس یا اره دستی کار سخت و دشواری است و به کمک علف زن ها به راحتی می توان این وظیفه را به انجام رساند و در این مطلب می خواهیم به بررسی دو نوع علف زن پشتی و دوشی بپردازیم.

علف زن چیست ؟ | کاربرد این ابزار کشاورزی

علف زن دستگاهی است که امروزه جایگزین اره دستی یا داس شده است و برای هرس کردن گیاهان و علف ها و حذف علف های هرز از آن استفاده می شود و می تواند در مقایسه با دستگاه های دستی گذشته سرعت عمل شما در کار را فزایش دهد.

علف زن پشتی بهتر است یا علف زن دوشی ؟

این محصول می تواند علف های بلند زمین کشاورزی شما را به صورت یکدست و مرتب در آورد و برای زیبا سازی فضاهای سبز و چمن ها نیز از آن استفاده می شود و می تواند به آنها فرم یکدست و زیبایی بدهد.

این کار می تواند به هرس شدن و رشد بهتر و بیشتر گیاهان مزارع شما کمک کند و باعث می شود این گیاهان ظاهری زیبا و یکدست داشته باشند.

یکی از کاربرد های دیگر این محصول این است که می تواند در حذف علف های هرز به شما کمک کند و با جدا کردن آنها می توانید از تکثیر آنها و بیشتر شدن آنها جلوگیری کنید.

تفاوت های علف زن دوشی با علف زن پشتی

انواع مدل علف زن در بازار وجود دارد و در میان آنها دو نوع آن دارای طرفداران بسیار زیادی است و آن هم علف زن های پشتی و دوشی است که از آنها برای هرس کردن گیاهان و مرتب کردن آنها استفاده می شود.

در علف زن پشتی و علف زن دوشی موتور یکسانی وجود دارد که موتور هر دو چهار زمانه تک سیلندر بنزینی با 2 اسب بخار و 42 سی سی است و وزن هر دو موتور حدود 3.3 کیلوگرم است . این دو دستگاه در موتور تفاوتی ندارند و هر دو دارای موتور قدرتمند بنزینی هستند.

در علف زن پشتی موتور آن در پشت دستگاه قرار دارد و دسته آن به کمک یک شلنگ به جلو هدایت می شود و می توانید از آن برای کوتاه کردن و بریدن گیاهان و علف ها استفاده کنید اما در علف زن دوشی موتور آن در بغل دستگاه قرار گرفته است و با کمک یک دسته بلند که به جلوی شما می آید می توانید عملیات علف زنی خود را انجام دهید.

یکی دیگر از تفاوت های این دو دستگاه این است که برای حاشیه زنی بهتر است از علف زن دوشی استفاده کنید و به کمک این دستگاه راحت تر می توان حاشیه زنی گیاهان را انجام داد .

علف زن دوشی به دلیل اینکه روی دوش قرار می گیرد وزن کمتری دارد و فشاری کمتری را به هنگام استفاده به شما وارد می کند و راحت تر می توانید برای زمین های بزرگ تر از آن استفاده کنید.

علف زن پشتی برای تراشیدن علف های در ارتفاعات بالا نیز می توان استفاده کرد اما علف زن دوشی به دلیل داشتن تیغه های بسیار تیز نمی توان در ارتفاعات از آن استفاده کرد.

هر دوی این علف زن ها دارای کاربردهای بسیار زیادی هستند و لازم است شما قبل از خرید علف زن انواع آنها بشناسید و با یکدیگر مقایسه کنید و بر اساس نیاز خود محصولی مناسب و با کیفیت را خریداری و استفاده کنید.

علف زن پشتی کا ان سی | KNC

به برند علف زن خود دقت کنید

امروزه فروشگاه های فروش ابزارآلات کشاورزی در همه شهرها بسیار زیاد شده است و انواع ابزار کشاورزی را در برندها و مدل های مختلف به فروش می رسانند و این دسته محصولات به دلیل قیمت بالای آنها باید در خرید آنها دقت زیادی داشته باشید.

با توجه به گران قیمت بودن این محصولات باید برندی معتبر و شناخته شده پیدا کنید و از آن خرید کنید تا محصول شما برای مدت های طولانی برای شما کار کند و دچار خرابی یا کند شدن تیغه نشوند.

برای خرید محصولاتی با برندهای معتبر لازم است به دنبال فروشگاهی شناخته شده مثل پی فارم باشید که در فروشگاه خود ابزارهای اورجینال با برندهای معتبر داشته باشد.

علف زن دوشی بهتر است یا علف زن پشتی ؟

این سوال و این مقایسه کاملا اشتباه است چون هیچ کدام از دیگری بهتر نیست بلکه بهتر بودن آن بستگی به نیاز شما دارد چون هر یک از این ابزارها برای انجام کاری ساخته شده اند و لازم است کاربرد آنها را بشناسید.

علف زن دوشی و پشتی هر کدام اگر از یک برند معتبر خریداری شوند یکی از بهترین علف زن های موجود هستند اما دارای کاربرد های متفاوت هستند پس شما قبل از خرید باید نیاز خود به علف زن را ارزیابی کنید و با توجه به آن ابزار مورد نیاز خود را پیدا و خریداری کنید.

پس لازم است بدانید علف زن دوشی و پشتی هر دو یکی از بهترین محصولات موجود در بازار هستند و در میان کشاورزان هر کدام طرفداران خود را دارند و این مقایسه به این دلیل است که شما به این نکته پی ببرید که محصول مناسب محصولی است که بتواند نیاز شما را برطرف کند. پس لازم است انواع محصولات را بشناسید و آنها را با یکدیگر مقایسه کنید تا محصول مورد نیاز خود را پیدا کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *