مطالب آموزشی

تفاوت علف زن های دو زمانه با چهار زمانه

تفاوت علف زن های دو زمانه با چهار زمانه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

هرس کردن و مرتب کردن علف ها و چمن ها از اهمیت زیادی برخوردار است و در گذشته برای این کار از داس یا اره های دستی استفاده می کردند که امروزه برای مساحت های زیاد استفاده از این ابزارهای دستی بسیار سخت و دشوار است و لازم است از دستگاه های علف زن استفاده کنید که در دو نوع علف زن پشتی و دوشی وجود دارد و با توجه به نیاز خود می توانید در میان آنها انتخاب و تفاوت علف زن هارا بدانید .

در کل با توجه به نوع موتور علف زن دو نوع دو زمانه و چهار زمانه داریم که هر یک مزایا و معایب خود را دارد که در این مطلب قصد داریم به این دو نوع موتور علف زن های بنزینی بپردازیم و به شما کمک کنیم یکی از مناسب ترین علف زن ها را برای کار خود انتخاب کنید.

چرا باید از علف زن ها استفاده کنیم ؟

امروزه هم شهرداری برای مرتب کردن و شکل دادن به بوته ها، چمن ها و علف های فضای سبزها و هم افراد عادی و کشاورزان برای هرس کردن و مرتب کردن گیاهان خود و حذف علف های هرز از علف زن ها استفاده می کنند و برای انجام این کارهای ضروری به این دستگاه نیاز داریم تا در مقایسه با روش های سنتی سریع تر و دقیق تر انجام شود.

علف زن های زیادی در مدل ها و برندهای مختلف در بازار موجود است و بسیاری از فروشگاه های فروش ابزارآلات کشاورزی این نوع دستگاه را به فروش می رسانند اما به دلیل بیشتر شدن محصولات فیک و بی کیفیت لازم است به دلیل قیمت بالای این نوع دستگاه ها از یک دستگاه با کیفیت استفاده کنید تا برای مدتی طولانی برای شما قابل استفاده باشد.

هرس کردن و مرتب کردن علف ها می تواند هم به رشد بهتر و زیباتر کردن گیاهان و از بین رفتن علف های هرز کمک می کند پس اگر به زیبایی و رشد بهتر چمن ها و علف های باغ خود اهمیت می دهید به یک علف زن برای هرس کردن و مرتب کردن آنها نیاز دارید.

علف زن های دو زمانه به چه نوع علف زنی گفته می شود ؟

علف زن های دو زمانه یکی از انواع علف زن هایی است که در بازار موجود می‌باشد و به دلیل قدرت بالای آن در هرس کردن علف ها دارای طرفداران زیادی است و از آن برای کوتاه و مرتب کردن گیاهان و حذف علف های هرز استفاده می شود.

موتور دو زمانه با توجه به موتور چهار زمانه دارای موتوری کوچک تر است و با این حال دارای قدرت بسیار بیشتری نسبت به آن می باشد و می توانید از آن برای سریع تر انجام شدن کار خود استفاده کنید.

علف زن هایی با موتورهای دو زمانه در مقایسه با علف زن های دیگر دارای وزن کمتری است و می توانید برای حمل و استفاده از آن راحت تر استفاده کنید و فشار کمتری به شما وارد می کند.

این موتور به دلیل اینکه سوخت و روغن آن با هم ترکیب می شود دارای قطعات کمتری است و در نتیجه همانطور که در بالا اشاره کردیم موتوری کوچک تر با حجم و وزن کمتری دارد و می توانید راحت تر از دیگر علف زن ها از آن استفاده کنید.

برای استفاده از این محصول باید با توجه به دفترچه راهنمای آن سوخت و بنزین آن را با هم ترکیب کنید و معمولا نسبت سوخت و روغن آنها 50 به 1 یا 30 به 1 است و باید با توجه به نوع دستگاه خود این مقادیر را تنظیم کنید.

علف زن پشتی کا ان سی | KNC

علف زن های چهار زمانه دارای چه ویژگی هایی هستند ؟ و تفاوت انها

علف زن های چهار زمانه نیز یکی دیگر از انواع موتور علف زن ها است که این نوع موتور برخلاف موتور 2 زمانه عملیات احتراق و تولید توان آن در 4 مرحله انجام می شود.

در این نوع موتور سوخت و روغن با هم ترکیب نمی شوند و دارای 2 محفظه جداگانه برای سخت و روغن است و به دلیل داشتن قطعات بیشتر در ساختار خود دارای وزن بیشتری نسبت به موتورهای دو زمانه نیز می باشد.

علف زن هایی با این موتور دارای توان و قدرت کمتری هستند اما در عوض دارای صدای کمتر هستند و اگر آلودگی صورت ایجاد شده توسط آن برای شما اهمیت دارد می توانید از علف زن های 4 زمانه استفاده کنید.

این نوع موتور آلودگی هوای کمتری نیز استفاده می کند و با استفاده از این دستگاه به کنترل آلودگی هوا نیز می توانید استفاده کنید اما کار شما کند تر انجام می شود.

علفزن هوندا پشتی مدل HONDA GX35

تفاوت کلی موتورهای علف زن دو زمانه و چهار زمانه

این دو نوع موتور را به صورت کامل بررسی کردیم و اکنون می دانید تفاوت موتور دو زمانه و چهار زمانه با یک دیگر در چیست و می توانید با توجه به نیاز خود یکی از بهترین برندهای آنها انتخاب کنید و برای هرس گیاهان از آن استفاده کنید.

خیلی از افراد به دلیل قدرت موتورهای دوزمانه در تغییر زاویه و حاشیه زنی از این نوع موتور استفاده می کنند چون موتورهای چهار زمانه از این دقت کار برخوردار نیستند و همچنین با استفاده از موتورهای دو زمانه از قدرت هرس بیشتری نیز برخوردار هستید.

اما اگر آلودگی صدا برای شما از اهمیت زیادی برخوردار است که صدای تولید شده توسط آن کمتر باشد، بهتر است از مدل 4 زمانه استفاده کنید که صدای کمتر و آلودگی هوای کمتری نیز ایجاد می کند.

همانطور که می دانید هر دوی این موتور دو زمانه و چهار زمانه دارای مزایا و معایب خود هستند و با توجه به نیاز خود باید یکی از آنها را انتخاب کنید و برای رشد بهتر و زیبا تر گیاهان خود برای هرس کردن آنها استفاده کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *