مطالب آموزشی

تفاوت سمپاش شارژی و سمپاش موتوری لانسی

تفاوت سمپاش شارژی و سمپاش موتوری لانسی
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

یکی از موارد مهم و بسیار کاربردی در کشاورزی و باغبانی، سمپاشی کردن محصولات است. چون شما می توانید با سمپاشی کردن محصولات خود، آنها را از هر گونه سم و آفت های گیاهان دور خواهید کرد و از طرفی یگر می توانید به رشد و بارور شدن محصولات شما کمک زیادی کنید. پس اگر می خواهید از وجود درختان و همچنین محصولاتی رسیده و با کیفیت و مرغوب برخوردار شوید، باید به اندیشه سمپاشی درختان و در کل محصولات خود در زمین های زراعی باشید تا بتوانید به هدف مورد نظر خود زودتر دست پیدا کنید.

سمپاش لانسی موتوری یکی از بهترین سمپاش های ممکن است که شما می توانید از استفاده کنید. از طرفی دیگر علاوه بر سمپاش پشتی موتوری، ش می توانید از بهترین سمپاش شارژی و انواع مختلف آن هم استفاده کنید.

در کل وجود سمپاش های با کیفیت می تواند به شما کمک زیادی کند. اما سوالی که ایجاد می شود این است که سمپاش شارژی و سمپاش پشتی موتوری لانسی چه تفاوتی با هم دارند و البته کاربردهای آنها چیست ؟ در ادامه این مطلب سعی بر این داریم که شما را با این دو نوع سمپاش آشنا کنیم و به تفات های این دو نوع بپردازیم پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید .

آشنایی با سمپاش موتوری لانسی و کاربرد های آن

همانطور که می دانید امروزه انواع سمپاش های کشاورزی و باغبانی در بازار موجود است که هر یک از کشاورزان و باغبانان می توانند نمونه های مختلفی از آن ها را خریداری کنند و از آنها برای دفع سموم موجود در زمین های زراعی خود استفاده کنند. یکی از بهترین سمپاش های موتوری، سمپاش لانسی موتوری است که شباهتی هم به سمپاش های دستی دارد. اما از نظر سرعت در روند کار و همچنین کیفیت و کارایی، قابل مقایسه با هم نیستند.

پس شما می توانید سمپاش لانسی موتوری را خریداری نماید و حجم وسیعی از زمین های زراعی خود را با استفاده از این وسیله بسیار کارآمد از هر گونه سم و آفت های مضر نگهداری کنید. پس در صورتی که شما دارای زمین های زراعی و باغ های وسیع و گسترده ای هستید و فکر خواهید کرد که نمی توانید در کمترین زمان ممکن، بالاترین بازدهی را داشته و امکان دارد آفت های گیاهی مختلف، بلای جان شما گردد؛ بهتر است از سمپاش لانسی موتوری استفاده کنید تا اینکه روزانه تقریبا 2 تا 3 هکتار از زمین های زراعی خود را فاقد از هر گونه سم و آفتی کند.

سمپاش لانسی موتوری همان طور که از نامش پیداست از جمله سمپاش هایی به به حسای می آید که به شیلنگ و لانس مجهز است. این نوع از سمپاش ها بیشتر در باغبانی استفاده می شوند.

لانس که در این سمپاش وجود دارد به شما کمک خواهد کرد تا از زاویه های مختلف روند سمپاشی را انجام دهید تا به قسمت زمین زراعی شما سم با فشار بالایی پاشیده شود. همین یکنواختی پاشش سم در این سمپاش و قطرات پودری آن جزء مزایا قابل توجه سمپاش لانسی موتوری است که شما می توانید با خرید این سمپاش از آن استفاده کنید.

آشنایی با سمپاش شارژی کاربردی آن

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم امرزوه سمپاش های بسیاری وجود دارند که هر یک از آنها کاربردهای خاص خود را دارا می باشند. به این صورت که سمپاش کاربرد عمده لانسی موتوری بیشتر در باغبانی در جهت پاشش سم با فشار و قدرت بالا روی باغات شما می باشد.

نوع دیگر سمپاش ها، سمپاش شارژی هستند. سمپاش شارژی از جمله سمپاش هایی است که در زمینه پاشیدن سم و آفت زدایی زمین های زراعی از وجود انواع سم ها و آفت ها بسیار پرمصرف و کاربردی است. با توجه به این اینکه که سمپاش های دستی توان سمپاشی باغ های وسیع را ندارند و یا اینکه روند سمپاش خیلی کند و زمان بر پیش خواهد رفت. شما می توانید از سمپاش شارژی در این زمین ها بهره بگیرد. سمپاش شارژی با استفاده از باطری کار خواهد کرد و می تواند تا 8 ساعت پشت سر هم به طور متناوب با همان باطری استفاده کند و در صورت اینکه شارژ باتری تمام شد، باید دوباره آن را شارژ کنید.

اگر می خواهید سمپاش شارژی را بخرید، می توانید سمپاش شارژی تک کاره یا اینکه دو کاره را بر اساس نیاز خود خریداری کنید تا بتوانید به خوبی از این وسیله استفاده کنید. توضیح اینکه سمپاش شارژی تک کاره نیز به باطری مجهز است و یکی از ارزان قیمت ترین سمپاش های موتوری به حساب می آید.

قیمت سمپاش شارژی دو کاره نسبت به تک کاره کمی بالاتر است و به این صورت است که شما می توانید از ترکیب همزمان دو سمپاش موتوری و دستی با همدیگر در یک سمپاش بهره مند شوید. به این صورت که نوع دوکاره این سمپاش ها به عنوان بهترین سمپاش شارژی به حساب می آید.

چون که به شما این امکان را خواهد داد که در صورت تمام شدن شارژ باطری از نوع دستی این سمپاش ها بهره بگیرد. پس شما می توانید با خرید یک دستگاه سمپاش شارژی از دو سمپاش همزمان در یک دستگاه استفاده کنید. پس سمپاش شارژی در کل چه به صورت سمپاش شارژی دوکاره و چه به صورت تک کاره توسط باغبانان مورد استفاده قرار گیرد و آن را می توان به آسانی و بدون دردسر حمل و نقل کنید و سم خود را به زوایای مختلفی با فشار بالا در باغچه ها و گلخانه ها و زمین های باغبانی پاشید تا همه محصولات آن ها را فاقد از هر گونه آفت و سمی کند.

pfarm.ir

تفاوت سمپاش شارژی و سمپاش پشتی موتوری لانسی

در بالا به معرفی سمپاش لانسی موتوری یا سمپاش پشتی موتوری و هم سمپاش شارژی بپردازیم و به روشنی به تفاوت های بارز بین هر یک از این سمپاش ها پی بردید. ولی در کل می توان تفاوت های بین هر یک از این سمپاش ها به صورت زیر می باشد .

نحوه کارکرد با دستگاه

نحوه کارکرد با هر یک از دستگاه های مختلف با همدیگر تفاوت دارد. به این صورت که سمپاش لانسی موتوری به صورت لانس دار است و دارای باطری و شارژ نمی باشد. اما سمپاش شارژی دارای باطری دار است و لازم است هر هشت ساعت یک بار آن را شارژ کنید. پس نوع کارکرد هر یک از این سمپاش ها با یکدیگر تفاوت دارد.

تفاوت در موتوری بودن سمپاش در چیست ؟

سمپاش لانسی موتوری کاملا به صورت موتوری است. هر چند شباهت هایی با نوع دستی آن دارد. اما از نظر کیفیت و کارایی آن به مراتب چندین مرحله بالاتر از نوع دستی سمپاش ها است و سرعت و کیفیت بالاتری نیز دارد. اما سمپاش شارژی دوکاره علاوه بر موتوری بودن، به صورت دستی هم قابل استفاده می باشد تا در صورت نداشتن شارژ بتوانید از نوع دستی آن هم استفاده کنید.

قیمت

در کل هر یک از سمپاش های اسم برده شده جزء سمپاش های موتوری هستند. ولی سمپاش شارژی، جزء ارزان ترین سمپاش های موتوری به حساب می آید و قیمت سمپاش لانسی موتوری از قیمت سمپاش شارژی زیادتر است.

نوع کاربرد

کاربرد استفاده از هر یک از این سمپاش ها هم تفاوت دارد. کاربرد عمده سمپاش لانسی موتوری بیشتر در جهت سمپاش باغ ها استفاده می شود و کاربرد سمپاش شارژی هم بیشتر در جهت باغچه ها و گلخانه ها و بعضی از مزارع و باغ ها هم استفاده می شود.

نوع قدرت و ظرفیت

در نوع ظرفیت و قدرت سمپاش ها هم سمپاش لانسی موتوریَ با شارژی تفاوت دارد. قدرت سمپاش لانسی موتوری از شارژی معمولا بیشترمی باشد. در کل شما می توانید هر یک از این سمپاش ها را در توان های مختلف و با ظرفیت مخزن های گوناگونی بر اساس نیاز خود بخرید و به خوبی از هر یک از این سمپاش ها استفاده نماید.

پس در کل میان سمپاش لانسی موتوری با سمپاش شارژی تفاوت هایی دارد که می توانید با مطالعه کامل و همچنین جامع آنها شما می توانید سمپاش مورد نظر خود را بخرید. سمپاش لانسی موتوری و سمپاش شارژی تک کاره و دوکاره جزء سمپاش های موتوری به حساب می روند که به منظور پاشیدن سم روی محصولات گیاهی مختلف به کار استفاده می شوند تا محصولات شما را فاقد از هر گونه آفت و همچنین سم مضر و زیان آوری کنند. اگر تمایل به خرید سمپاش دارید می توانید روی به صفحه آن مراجعه کنید یا اینکه روی این کلمه کلیک کنید .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *