مطالب آموزشی

تفاوت سمپاش زنبه ای و فرغونی در چیست ؟

تفاوت سمپاش زنبه ای و فرغونی در چیست ؟
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

سمپاش ها از جمله وسایلی هستند که کشاورزان برای مراقبت از محصولات و میوه های کشاورزی از آن استفاده می کنند و به کمک آن آفات کشاورزی را از بین می برند و محصولاتی با کیفیت بیشتر تولید می کنند. استفاده از سمپاش و سمپاشی باغ ها یکی از مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید و از آن غافل نباشید.

غافل شدن از سمپاشی درختان و گیاهان مزارع کشاورزی می تواند منجر به افزایش و تکثیر آفات کشاورزی و در نتیجه از بین رفتن محصولات شما و وارد شدن خسارت های سنگین به شما می شود. در ادامه قصد داریم به بررسی تفاوت های دو نوع سمپاش زنبه ای و فرغونی بپردازیم .

اهمیت سمپاشی کردن درختان در کشاورزی

یکی از مهم ترین عوامل در کشاورزی سمپاشی کردن درختان برای جلوگیری از آفت زدگی محصولات است و باید به کمک یک دستگاه مناسب و با کیفیت انجام شود تا بهترین بازدهی را از آن دریافت کنید و با سمپاشی بهتر مانع از از بین رفتن میوه ها و محصولات مزارع کشاورزی خود شوید.

دستگاه های سمپاش زیادی در بازار وجود دارد و لازم است با توجه به وسعت زمین کشاورزی و نوع محصولات خود اقدام به خرید دستگاه مناسب کرده و سمپاشی درختان و گیاهان باغ خود را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهید.

یکی از انواع سمپاش های موجود در بازار سمپاش زنبه ای و فرغونی است که در این مطلب می خواهیم به بررسی تفاوت های این دو نوع سمپاش با کیفیت و پرطرفدار بپردازیم .

سمپاش فرغونی به چه نوع سمپاشی گفته می شود ؟

سمپاش فرغونی یکی از انواع سمپاش های موجود در بازار است و همانطور که از اسم آن پیداست شکلی مشابه فرغون دارد و می توانید با چرخ هایی که در زیر خود دارد مانند فرغون دسته آن را بگیرید و در طول زمین کشاورزی خود جابجا کنید و همه درختان باغ خود را در سریع ترین زمان ممکن سمپاشی کنید.

تفاوت سمپاش زنبه ای و فرغونی در چیست ؟

این نوع سمپاش دارای قدرت سمپاشی بالا است و با توجه به قابل حمل بودن آن می توانید برای زمین های کشاورزی با وسعت بالا نیز از آن استفاده کنید و به راحتی در سریع ترین زمان ممکن آفت های درختان و محصولات موجود در زمین کشاورزی خود را از بین ببرید.

موتور این دستگاه برای احتراق گیری و روشن شدن به سوخت بنزین نیاز دارد و از بنزین برای فعالیت خود استفاده می کند و دارای قدرت سمپاشی بسیار بالایی است و اگر دارای زمین کشاورزی در وسعت نسبتا بزرگ هستید بهترین انتخاب برای شما استفاده از این نوع سمپاش است .

این نوع سمپاش ها اگر به هنگام استفاده از آنها از لباس و کلاه مخصوص استفاده کنید کاملا امن هستند. اما اگر نکات ایمنی را به صورت کامل رعایت نکنید می تواند سم آن اثرات حاد و جبران ناپذیری روی بدن شما داشته باشد. پس سعی کنید به هنگام استفاده از این نوع محصول نکات ایمنی خود را به صورت کامل رعایت کنید.

سمپاش زنبه ای چیست و چه تفاوتی با سمپاش فرغونی دارد ؟

سمپاش زنبه ای یکی دیگر از انواع سمپاش ها است و نسبت به دیگر سمپاش ها دارای قیمت بیشتری است و همانند سمپاش فرغونی دارای موتور بنزینی است که از بنزین به عنوان سوخت مصرفی آن استفاده می شود.

این سمپاش فاقد چرخ بوده و مانند سمپاش فرغونی نمی توانید آن را در طول زمین کشاورزی با خود جاجا کنید بلکه باید آن را در یک قسمت از زمین کشاورزی خود ثابت نگه دارید و با تهیه و تعبیه یک شیلنگ بلند و دراز از آن استفاده کنید و به آفت زدایی گیاهان و درختان زمین کشاورزی خود کمک کنید.

این محصول نسبت به سمپاش فرغونی دارای تفاوت جزئی است و اصلی ترین تفاوت آنها قابل حمل نبودن زنبه ای نسبت به فرغونی است. اما نوع موتور و سوخت مصرفی و توان سمپاشی کردن آنها تقریبا مشابه یک دیگر است و شما باید با توجه به نیاز خود یکی از این دو نوع محصول را انتخاب و برای سمپاشی درختان و محصولات خود استفاده کنید.

خرید سمپاش با کیفیت از پی فارم

یکی از مهم ترین نکات پس از پیدا کردن سمپاش مورد نظر و برند محصول پیدا کردن یک فروشگاه مناسب و معتبر برای خرید سمپاش و دیگر ابزارهای لازم برای کشاورزی است که محصولات آنها دارای بالا ترین کیفیت باشد.

فروشگاه اینترنتی پی فارم یکی از فروشگاه های شناخته شده و معتبر در زمینه محصولات کشاورزی است و می توانید روی فروشگاه اینترنتی این فروشگاه به دسته بندی سمپاش آن مراجعه کرده و انواع سمپاش با کاربرد و توضیحات لازم برای شناختن آنها در در اختیار شما قرار می گیرد و می توانید با خیال راحت از کیفیت محصول خود آن را خریداری کرده و استفاده نمایید.

با توجه به بیشتر شدن محصولات فیک و بی کیفیت در بازار لازم است از یک فروشگاه معتبر و شناخته شده در میان مردم مثل پی فارم و… برای خرید محصولات خود استفاده کنید و فروشگاه پی فارم با سابقه چندین ساله در این زمینه بهترین و با کیفیت ترین سمپاش های موجود در بازار را در اختیار شما قرار می دهد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *