مطالب آموزشی

اره شارژی بهتر است یا اره برقی؟

اره شارژی بهتر است یا اره برقی؟
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

امروزه خوشبختانه با تولید انواع ابزارهای حرفه ای ، پیشرفت بسیاری در صنعت کشاورزی رخ داده است . ابزارها در وقت صرفه جویی می کنند و نیازی به نیروی انسانی ندارند. اره چیست؟ اره شارژی چیست و چه کاربردی دارد؟ اره شارژی بهتر است یا اره برقی؟  اگر شما هم برای خرید اره برقی و یا خرید اره شارژی هستید، اما با تفاوت های آن آشنا نیستید، پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها بخوانید تا بتوانید انتخاب بهتری در هنگام خرید اره داشته باشید.

اره چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم به تفاوت اره برقی با اره شارژی بپردازیم ، بهتر است با تعریف جامع از اره آشنا شویم. بسیاری از صنایع امروزه برای عملکردهای روزانه خود احتیاج به برش های تمیزی دارند که حتما لازم است تا با اره انجام شود. اره در عصر جدید یک ابزار کار بسیار مهم و ضروری در صنعت چوب محسوب می شود که اغلب دارای یک تیغه یا یک زنجیر بسیار تیز و برنده است که بر روی این تیغه های بسیار تیز و دندانه های برنده قرار گرفته است.

معمولا از اره در صنعت کشاورزی به منظور قطع کردن درختان یا تخته چوب ها استفاده می شود. عملکرد اره در واقع بدین صورت است که با حرکات رفت و برگشت و همچنین قرار گرفتن تیغه اره بر روی چوب مورد نظر اصطحکاکی رخ می دهد که موجب دو قسمت شدن آن چوب یا تنه درختان خواهد شد.

جالب است بدانید اره در صنعت کشاورزی در زمان های گذشته نیز بسیار کاربرد داشته و مردم اغلب برای ساخت خانه ها و یا تهیه بسیاری از ابزارهای مورد نیاز روزمره خود مجبور به استفاده از اره می شدند؛ اما این نوع اره های قدیمی نیاز به نیروی انسانی یا همان نیروی زور بازو داشته اند که به علت اصطحکاکی که در حین برش ایجاد می شود، باید از زور زیادی استفاده شود.

یکی از مهمترین صنایع استفاده از این نوع اره ها در صنعت چوب بری است. اگر به اطراف خود کمی توجه کنید به خوبی متوجه می شوید که بسیاری از وسیله های خانه و حتی ابزارها از چوب ساخته شده اند و همچنین برای برش دادن تنه این نوع لوازم از چوب استفاده شده است.

باید به این نکته هم توجه داشته باشید که تنها برای برش تنه ی درختان از اره استفاده نمی شود، بلکه برای قطعات کوچک چوب هم به راحتی می توان از اره استفاده کرد.

اره شارژی و کاربرد آن

در واقع یکی از اصلی ترین نوع اره ها، اره شارژی است. اره شارژی همانطور که از نامش می توان تشخیص داد، با شارژ و باتری کار می کند. غالبا اره شارژی دارای ولتاژ بسیار قوی است و تکنولوژی و پیشرفتی که امروزه در باتری آن ایجاد کرده اند، باعث شده تا عملکرد این ابزار بیش از پیش افزایش یابد.

یکی از نکات مهمی که قبل از خرید اره شارژی باید به آن توجه داشته باشید این است که باتری موجود در این اره ها معمولا دارای وزن بالایی بوده و از طرفی هم به دلیل استفاده بسیار راحت آن ، در زمان صرفه جویی خواهد شد .اگر تمایل به خرید اره شارژی دارید می توانید به صفحه مراجعه یا اینکه روی این کلمه کلیک کنید .

اره برقی چیست؟

استفاده از اره های برقی امروزه در بسیاری از صنایع دیده می شود. اره برقی نیز همانند اره شارژی دارای کاربردهای زیادی بوده و از مهم ترین تفاوت آن با اره شارژی این است که برای کار با آن به برق احتیاج است. همچنین این اره وزن کمتری نسبت به اره شارژی داشته ، اما به علت کارکرد آن با برق ، کار با آن کمی دشوار خواهد بود. به طور کلی از اره برقی می توان برای برش تنه درختان، هرس کردن، برش دادن آسفالت و بتن و حتی برش یخ نیز استفاده کرد.

اره شارژی بهتر است یا اره برقی؟

اره شارژی بهتر است یا اره برقی؟

یکی از مهمترین سوالاتی که امروزه خریداران در هنگام خرید ابزار از فروشنده می پرسند این است که اره شارژی بهتر است یا اره برقی ؛ در مطالب بالا سعی داشتیم اطلاعات جامعی از این نوع اره ها را در اختیار شما بگذاریم، اما باز هم ممکن است که به تفاوت های اصلی آنها پی نبرده باشید.

در بررسی کلی این دو نوع اره می‌توان اینگونه بیان کرد که با توجه به نیاز مشاغل و نوع برشی که می خواهید انجام دهید، می‌توان انتخاب کرد که کدام یک از اره برقی و یا اره شارژی مناسب تر است. کار کردن با اره شارژی اغلب بسیار آسان و ساده است، اما اگر می خواهید تنه درخت ضخیم را برش بزنید و قصد شما از خرید برای صنعت کشاورزی است، پیشنهاد می کنیم از اره برقی استفاده نمایید، چراکه کارایی بیشتری دارد و می‌توان در آینده هم از آن در انواع موقعیت های مختلف استفاده کرد.

هر کدام از اره ها معمولا دارای ویژگی های خاصی هستند که از هرکدام آن ها میتوان در موقعیت های مختلف استفاده کرد؛ اره های شارژی به علت شارژی بودنشان و همچنین کار گذاری باتری در آن، دستگاه کمی سنگین می شود و عملکرد اره در حین کار کمی سخت خواهد بود؛ اما اره برقی در پی فارم دارای انواع متفاوت در سایز بندی متفاوت است که می تواند در بسیاری از موقعیت ها به افراد شاغل در صنعت کشاورزی کمک کند و بسیار کارآمد باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *