مطالب آموزشی

معرفی 3 تا از سمپاش های پرتابل پی فارم

معرفی 3 تا از سمپاش های پرتابل پی فارم
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

سمپاشی یکی از امور مهم در کشاورزی و باغبانی محسوب می شود . امروزه با توجه به پیشرفت صنعت کشاورزی انواع مختلفی از سمپاش در بازار موجود می باشد که هر کدام از آن ویژگی های منحصر به فردی دارند . در ادامه این مطلب سعی داریم به معرفی چند تا از سمپاش های پی فارم بپردازیم و آن را مورد بررسی قرار دهیم . اما در ابتدا به کاربرد سمپاش و همچنین به چند نکته مهم در هنگام کار با سمپاش خواهیم پرداخت، پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا با چند تا از سمپاش های پرتابل پی فارم آشنا شوید.

کاربرد سمپاش چیست ؟

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم یکی از امور مهم در کشاورزی و باغبانی سم زدن و استفاده از آفت کش ها است که این موارد با وسیله ای به نام سمپاشی انجام می شود. استفاده از سمپاش باعث می شود که در زمان صرفه جویی شود و سرعت کار افزایش یابد و علاوه بر این در میزان پاشش شم صرفه جویی می شود.

از دیگر موارد مزیت های استفاده از سمپاش می توان به انجام عملیات سمپاشی به وسیله نازل اشاره نمود. یعنی اینکه به هیچ وجه با دست و بدن تماس پیدا نمی کند. همچنین موارد دیگر همچون کاهش قابل توجه هزینه های سمپاشی، افزایش راندمان وبازدهی سمپاشی و بخش سم به صرت یکنواخت اشاره نمود . سمپاش ها در انواع مختلف و حجم های متفاوتی در بازار موجود هستند.

نکات ایمنی در هنگام کار با سمپاش

  • در زمان کار با دستگاه سمپاش باید نکات ایمنی را رعایت نماید و باید از لباس کار ، دستکش ایمنی و همچنین ماسک مورد استفاده قرار گیرد . به هیچ وجه نباید به سم دست بزنید.
  • از بو کردن سم بپرهیزید.
  • در صورتی که بعد از آنکه سمپاشی را انجام دادید، باران بارید باید دوباره سمپاشی را انجام دهید. در زمان سمپاشی باید در خلاف جهت باد، عمل سمپاش صورت پذیرد.
  •  در هنگام سمپاشی کردن از خوردن و آشامیدن و استعمال دخانیات خودداری نماید.
  • بعد از اتمام عملیات سمپاشی کردن باید دستگاه سمپاش شتسته شود.
  • دز هنگام سمپاشی کردن سعی کنید مواردی همچون آب، صابون و حوله در دسترس باشد تا در صورت بروز مشکل از آن استفاده کنید.

معرفی 3 تا از سمپاش های پرتابل پی فارم

سمپاش موتوری پرتابل ماک مدل MTPS 35 new

یکی از سمپاش های پرتابل پی فارم، سمپاش موتوری پرتابل ماک مدل MTPS 35 new است. این سمپاش یکی از محصولات برند ماک می باشد. موتور این سمپاش موتور های چهارزمانه می باشد واز مخزن بنزین و روغن جداگانه ای برخوردار است .

یکی از ویژگی های این دستگاه سمپاش پرتابل چهار زمانه مصرف سوخت کمتر آن می باشد و شما می توانید با پرکردن یک بار باک بنزین مدت زمان طولانی از آن استفاده نماید.

از ویژگی های دیگر این سمپاش موتور چهار زمانه

قدرت بالا

صدای کم

دود کم این سمپاش پرتابل

کارایی بهتر

دارای طول پاشش 6 تا 10 متر ( شما به وسیله گاز موتور می توانید این ارتفاع را زیاد یا کم کنید . )

دارای سیستم ایزی استارت ( این سیستم این امکان را به شما خواهد داد که به آسانی و با کشیدن هندل بتوانید این سمپاش را روشن و از آن استفاده نماید . )

این سمپاش برای سمپاشی جاهای های همچون مرغداری ها ، گاو داردی ها ویلا های بزرگ و کوچک و علاوه بر این باغ های با مساحت کوچک و بزرگ کاربرد دارد.

pfarm.ir

سمپاش موتوری پرتابل ماک مدل MTPS 52 دو زمانه

یکی از سمپاش های پرتابل سمپاش موتوری پرتابل ماک مدل MTPS 52 دو زمانه است . این سمپاش پرتابل از قدرت قدرتمند با 52 سی سی برخوردار است . این سمپاش از قابلیت اتصال شیلنگ 50 متری برخورار است . موتور های دو زمانه به علت مخلوط بودن روغن و بنزین آنها از از مصرف سوخت کمی برخودار است. این سمپاش پرتابل همانند سمپاش پرتابل قیلی دارای سیستم ایزی استارت است  و سما می توانید به راحتی و باکشیدن هندل این سمپاش را روشن و استفاده کنید. همچنین طول پاشش این سمپاش 6 تا 10 متر است و همانند سمپاش قبلی آن را می توانید به وسلیه گاز موتور این ارتفاع را تنطیم کنید.

pfarm.ir

سمپاش پرتابل موتوری تسلا دو زمانه | tesla

این سمپاش دارای موتور بنزینی دو زمانه است که ساخت چین می باشد. برای مخزن این سمپاش باید روغن و بنزین را مخلوط کنید و سپس داخل مخزن آن بریزید. این مدل هم از مصرف سوخت کمی برخوردار است و در مصرف مخلوط بنزین و روغن صرفه جویی خواهد کرد. این سم پاش ها همانطور که از نام پرتابل آنها مشخص می باشد بدون مخزن هستند.

برای شروع کردن به سمپاشی با این سمپاش باید مخزنی را به طور جداگانه برای آن قرار دهید. مخزن می تواند شامل بشکه، تانکر و… حتی مخزن های بزرگ سمپاشی هم باشد. موتور دو زمانه این سمپاش پرتابل 25 سی سی می باشد و همینطور پمپ آن 20 بار است. همچنین دارای 30 متر شیلنگ خروجی است که خود دستگاه آن را همراه دارد. شلنگ های آنها از نوع شلنگ سمپاشی نمره 8.5 می باشد که در بازار فراوان است. شیلنگ ورودی این سمپاش ها 2 الی 3 متر است که میتوانید تا 30 متر به آن بیفزایید.

سمپاش پرتابل موتوری تسلا

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *