مطالب آموزشی

4 نکته مهم هنگام خرید کمپرسور باد

4 نکته مهم هنگام خرید کمپرسور باد
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

اگر شما یک مکانیک، پیمانکاریا دندانپزشک  هستید یا علاقه مند هستید که تمام کارهای مرتبط با خانه خودتان را، به دست خود انجام دهید، حتماً به یک کمپرسور باد نیاز پیدا می کنید و در خرید کمپرسور پمپ باد دقت به عمل بیاورید.

حالا که قصد مطالعه این مبحث را دارید، احتمالاً قصد خرید کمپرسور باد را در سر دارید. هر یک از ما در نگاه اول، بعد از دیدن انواع و اقسام خیلی زیاد کمپروسور ها، دچار  سردرگمی شدید خواهد شد. به همین علت در اینجا میخواهیم یک چک لیست تهیه کنیم تا هر زمان که قصد خرید یک کمپرسور باد مناسب را داشتید، به آن مراجعه داشته باشید . همچنین اگر این فکر را در سر دارید دوستتان نیز به آگاهی در این موارد نیازمند است، پس این مقاله را با او نیز به اشتراک بگذارید.

نکات مهم در خرید کمپرسور باد

1- مقدار توان کمپرسور باد (با واحد HP یا اسب بخار)

مقدار اسب بخار نیازمند جهت انجام کار هایتان، یکی از بهترین روش ها جهت اندازه گیری کمپرسور مورد نیاز شما می باشد. پمپ هلی باد به طور معمول قدرت هایی میان  1.5 تا 6.5 اسب بخار خواهند داشت. هر چند اگر قصد داشته باشیم به صورت گسیع تر به این قضیه نگاه بی اندازیم، کمپروسور های بزرگ، قدرتی تا 15 اسب بخار هم قادر هستند داشته باشد. اما اگر هدف استفاده ای معمولی از کمپرسور را داشته باشید یا اگر از پریزهای برق استاندارد استفاده خواهید کرد، خرید کمپرسور باد با نیروی 2 اسب بخار یا کمتر برای کار شما مناسب می باشد.

این نکته را همیشه به یاد داشته باشید که نوع پمپ باد شما، بر مقداز اسب بخار لازم، تأثیر خواهد داشت. مثلاً اگر پیش از یک کمپرسور برقی با قدرت 5 اسب بخار استفاده می کردید، الان برای انجام همان کار به یک پمپ باد دیزلی یا گازی 10 اسب بخاری نیاز پیدا خواهید کرد. پس رعایت اینکته در خرید کمپرسور ملزوم می باشد.

4 نکته مهم هنگام خرید کمپرسور باد د

2- مقدار فشار هوا (با واحد PSI)

بیشز ابزار های بادی (ابزارهایی که چهت کار کردن  کمپرسور نیاز خواهید داشت) جهت کار کردن، حداقل به فشار 90 PSI نیاز پیدا خواهید کرد. اما جهت تأمین این فشار، شما به یک کمپرسور با فشار بیشتر از 90 PSI نیاز خواهید داشت . پس به مشخصات ابزار خود دقت داشته باشید و کمترین فشار مورد نیاز را از روی آن بخوانید. معمولاً، بیشتر دستگاه ها با فشار 100 PSI کار خواهند کرد . کارهایی مثل غواصی و پینتبال به فشار بیشتری نیاز خواهند داشت.

3- مقدار فوت مکعب در هر دقیقه (CFM)

ابزار های بادی جهت کار کردن به حجم مشخصی هوا نیاز دارند. حجم هوایی هم که یک کمپرسور تولید خواهند کرد با واحدی به نام CFM معرفی خواهند شد. تفاوت های میان کمپروسور های بزرگ وکوچک در فشار آنها نمی باشد، بلکه در ظرفیت آنها می. درمورد این مقدار ها باید حواستان خود را جمع کنید تا فریب بعضی از تولید کننده های پمپ باد را نخورید.

بعضی، مقدار مخزن را با واحدی به نام لیتر بیان خواهند کرد. در حالتی که این نشان دهنده ی آن می باشد که در میان ظرفیت دقت نشده است. به طور معمول ظرفیت یک کمپرسور را با واحدی به اسم لیتر در دقیقه یا فوت مکعب بر دقیقه بیان خواهند کرد. لیتر فقط  حجم مخزن را مشخص خواهد کرد، در حالیکه زمان پر شدن آن،از اهمیت خیلی بالاتری برخوردار می باشد.

 این موضوع را برای شما واضح تر بیان خواهیم کرد . از نظر تکنیکی قادر هستید، یک پمپ باد کوچک را روی مخزن 1000 لیتری بگذارید. اما پر شدن آن مخزن امکان دارد مدت ها طول بکشد. معمولاً، برای هر اسب بخار در فشار 90 PSI، باید ظرفیتی برابر با 3-4 CFM در نظر داشته باشید.

4- اندازه و سایز مخزن کمپرسور باد

اندازه یک کمپرسور، تأثیری در عملکرد آن و یا حجم تولید شده هوا نخواهد داشت. این بخش، فقط مکانی برای ذخیره سازی هوا می باشد. امکان دارد به این فکر افتاده باشید که پمپ باد هایی با محفظه کوچک، ویژگی تولید هوا با حجم مورد نظر شما را نخواهد داشت. در صورتیکه جهت تولید حجم معینی از هوا، قدرت پمپ و موتور بسیار پر اهمیت می باشد. هر مقدار هم که مخزن اندازه کوچکی داشته باشد، از حجم هوای تولید شده، کم نخواهد شد.

با این حال اگر نیازمندید به صورت مکرر از کمپرسور استفاده نمایید، قادر هستید با خرید کمپرسور و یا یک پمپ باد کوچک همراه با محفظه بزرگ، به مقدار زیادی در هزینه های  خود صرفه جویی به عمل آورید. مخازن کوچکتر ویژگی حمل و نقل راحت تری دارند، زودتر پر خواهد شد و به همین علت زودتر خاموش خواهند شد. کمپرسور های با مخازن بزرگتر نیاز کمتری به خاموش  و روشن شدن مداوم دارند و هوای خارج شده آن به طور معمول خنک تر خواهد بود  .

پمپ باد هیوندا 12 ولتی | فندکی

نتیجه‌گیری در خرید کمپرسور

موارد ذکر شده، فقط چند مورد بسیار مهم از بین مواردی بود که در هنگام خرید کمپرسور باد به آن دقت کافی داشته باشید.

اما حایز اهمیت ترین نکته میان خرید کمپرسور و دیگر ابزارآلات، تهیه آن از یک فروشگاه مطمان و معتبر می باشد. فروشگاه پی فارم فروشگاهی می باشد که به صورت کامل تمام اطلاعات مرتبط با دستگاه را به صورت صحیح به شما اعلام خواهد کرد و دستگاهی که مناسب نیاز و شرتیط شما، بودجه ای که برای خرید دستگاه گذاشته اید و انتظارات شما در اختیارتان خواهد گذاشت .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *